Je kurz karate vhodný pro dospělé začátečníky?

Jsou vhodné i pro dospělé začátečníky? Možná budete překvapeni.

Kdo by nechtěl vypadat mladší, působit zdravě a sebevědomě? Když o sebe člověk pečuje a pravidelně se věnuje vhodnému pohybu, není to nemožné. Podívejte se na krátký sestřih ze zkoušek karate dospělých.

Na videu je Zdeněk a s jeho souhlasem můžeme napsat, že je mu přes 40 let a je otcem malých dětí. Kromě toho, že ho karate a sebeobrana Wa-te jitsu v našem ČSWABU baví, uvědomuje si, že aby zajistil rodinu, nestačí jen chodit do práce, ale také musí být zdravý. A ještě mít elán a sílu na „blbnutí“ s dětmi, na to, aby jim stačil v jejich aktivitách. ⛹️‍♂️🏊‍♀️🚴‍♂️🤼‍♂️🤸‍♀️

https://fb.watch/b1iJ5OcTPU/

Mohou se Wa-te jitsu nebo karate naučit i dospělí? Kurzy jsou určeny mužům i ženám. S našimi trenéry můžete trénovat, i když jste ve zralém věku. Dostanete se do skvělé fyzické i psychické kondice. Naučíte se sebeobranu, dozvíte se o zdraví a mnohem více.

V životě se nelze vyhnout konfliktům. Ale díky tréninku s námi, se při nich vyhnete zbytečnému stresu, výbuchům emocí, budete je řešit stručně a s respektem. Když se nad tím zamyslíte, budete ještě lepším vzorem pro své děti a stabilní podporou své partnerky nebo partnera.

🍀 Při tréninku nebudete překračovat své limity. A co pravidelným cvičením sebeobrany Wa-te jitsu nebo karate získáte?

1. ZDRAVÍ A FITNESS
Protahování v kombinaci s plynulým pohybem je dobré pro vaše šlachy a flexibilitu, což snižuje riziko zranění. Samozřejmě, že trénink vás dostane do lepší kondice a budete mnohem zdravější, silnější a buďte mít více energie.

2. MYŠLENÍ A DUŠEVNÍ SÍLA
Umění sebeobrany Wa-te jitsu a karate je o soustředění a odhodlání. Máte jasný cíl a soustředíte se pouze na něj. Může to být zablokování útočníka na dostatečně dlouhou dobu, aby jste mohli uprchnout nebo provedení kata (sestav) a dalších cvičení. Stejné principy soustředění a odhodlání lze snadno uplatnit ve vašem životě. Budete odhodlanější dokončit své cíle a naučíte se stlumit agresi nebo vztek. Zachováte klid ve vyhrocených situacích. To ve většině případů znamená rozdíl mezi chybovat a udělat správnou věc.

3. SEBEVĚDOMÍ A PÉČE O SEBE
Máte toho tolik a myslíte si, že to prostě nezvládnete. Jakmile však uvidíte první výsledky, budete překvapeni, co všechno už umíte. A to je jen začátek. Budete chtít vědět, jak daleko se dostanete, a co si přenesete i do skutečného života.
Sebedůvěra nebo její nedostatek je důvodem, proč mnoho lidí nikdy nevyužije svého potenciálu. Když ale poznáte, že limity jsou často jen ve vaší hlavě, budete otevřenější a nakonec celkově šťastnější. Ruku v ruce s tréninkem sebeobrany Wa-te jitsu nebo karate, jde také péče o tělo, a to je další obrovské plus. Nezapomeňte však, aby jste nepřekračovali své limity a tím předešli zranění.

🤔 NAUČÍM SE WA-TE JITSU NEBO KARATE VE 40, V 50?
Dáme Vám jasnou odpověď – sebeobranu Wa-te jitsu nebo karate se můžete učit, i když je vám 60! Tedy pokud se cítíte dostatečně dobře na to, abyste mohli cvičit. Vzhledem k povaze cvičení na to není nikdy pozdě.

Pravděpodobně si myslíte, že jste dlouho necvičili, nebo si myslíte, že začínáte stárnout – mýlíte se. Spousta lidí ve věku 40+ k nám chodí jen rekreačně. Jakmile ale uvidíte, že snadno zvládnete věci, které vás před pouhým měsícem ani nenapadly, začnete si nastavovat hranice dál a dál. 🍀

❤️Trénink sebeobrany Wa-te jitsu nebo karate Vám může velmi pomoci ke zlepšení paměti a vrátit koordinaci pohybu, kterou jste měli za mlada. Znovu získáte určitou pružnost kloubů a páteře, čímž se zbavíte bolestí a předejdete zranění nebo onemocnění způsobených ztuhlostí.

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *